Reklamy na Facebook.comKdyž se podíváme na úvodní stránku Facebooku, vidíme tam větu že Facebok byl, je a bude zdarma. Aby byl však Facebook.com opravdu zdarma, neobejde se bez reklam. Reklamy jsou už naprosto samozřejmou součástí Facebooku, a každý uživatel této sociální sítě se s nimi setkává. Na rozdíl od reklam např. v rádiu, televizi nebo na YouTube však reklamy na Facebooku nejsou tolik otravné a tolik neruší. Navíc výhodou reklamy na Facebook.cz je fakt, že Facebook se snaží každému uživateli zobrazovat jen takové reklamy, které by ho mohly zajímat. Ukazují se nám tak většinou jen taková reklamní sdělení, která souvisí s tím, jaké stránky máme mezi oblíbenými atd. Stejně tak inzerenti svoje facebookové reklamy cílí podle pohlaví,věku, bydliště atd., takže je větší šance, že nás reklama zaujme.

Na portálu Štěstí.cz se každý den seznámí mnoho nových párů. Facebook přihlásit se můžete i z mobilního telefonu. Facebook přihlášení můžete provést přes náš web.

Fotky a videa na Facebook.com

Velmi důležitou součástí Facebooku, která na něm je od samého počátku jsou fotogalerie. S fotkami se na sociální síti Facebook.com setkáváme prakticky na každém kroku a patří mezi hlavní výhody těchto stránek. Každý uživatel si může na svůj profil umístit libovolné množství fotek, které může řadit do jednotlivých alb. Fotky samozřejmě nechybí ani na stránkách a sdílet je můžeme i ve skupinách nebo pomocí odkazů i v chatu. Kromě fotek můžeme na Facebook.cz přidávat i videa. Nahrávání videí na Facebook.com je velmi snadné a stačí jen nahrát soubor z počítače, podobně jako u fotek. Kromě vlastních videí můžeme na Facebooku sdílet i odkazy na naše oblíbené videoklipy nebo jiná videa z YouTube, případně jiných webů.

Soutěže na Facebook.com

Facebook je nejen místem, kde můžeme komunikovat se svými přáteli a sdílet s nimi fotky, videa a jiné statusy, ale můžeme zde také něco pěkného vyhrát. Mnoho firem na svých stránkách často pořádá různé soutěže, ve kterých mohou lidé, kteří tyto stránky sledují, vyhrát atraktivní ceny. Zatímco ještě nedávno se podle pravidel mohly soutěže konat pouze prostřednictvím speciálních aplikací, nově Facebook.com povolil pořádání těchto soutěží přímo na jednotlivých stránkách. Soutěže patří mezi velmi atraktivní obsah Facebooku a je to jedna z věcí, která dokáže přilákat na stránky hodně nových fanoušků.

Facebook.com pro mobilní telefony

Kromě počítačů a notebooků můžeme Facebook.com používat i na našich mobilních zařízeních. Facebook už je dnes většinou automatickou součástí všech nových chytrých telefonů, ve kterých tak nechybí jeho aplikace. Kromě oficiální facebookové aplikace ale existuje ještě řada dalších alternativních, které si můžeme do svých přístrojů stáhnout. Patří mezi ně např. Friendcaster, Flipster for Facebook a mnoho dalších. Aplikace pro snadnější přístup na Facebook.com existují pro všechny typy mobilů, takže ať už máme mobilní telefon s Androidem, iOS, Windows Phone nebo jiným operačním systémem, můžeme si vybrat z různých neplacených nebo placených aplikací. Ti, co mají starší typ mobilního telefonu bez operačního systému mohou na Facebook přistupovat klasickým způsobem přes internetový prohlížeč.

 Speciální chatovací aplikace

Kromě samostatné facebookové aplikace můžeme ve svém chytrém telefonu mít také speciální aplikaci určenou výhradně pro Facebok chat. Takových aplikací existuje celá řada a to pro všechny mobilní platformy. Asi nejznámější aplikací umožňující přístup na Facebook chat v mobilních telefonech je Facebook.cz Messenger. Ten je k dispozici pro mobily s operačními systémy Android, iOS a Blackberry. Stáhnout si jej můžeme buď z příslušných internetových obchodů nebo přímo ze stránek Facebook.com. Další oblíbenou aplikací pro chatování na Facebooku je Go!Chat. Ten je určený pro mobily s Androidem a pro iPhony a stejně jako předchozí aplikace, tak i Go!Chat si můžeme nainstalovat zdarma.

Historie sítě Facebook.com

Závěrem si řekneme něco o historii Facebooku a o jeho zakladateli. Facebook.com byl založen 1.února roku 2004 ve městě Cambridge na slavné Harvardově univerzitě. Zpočátku byl určený pouze pro studenty této vzdělávací instituce, ale postupem času se rozšířil do celého světa. Nejdříve se k Facebooku měli možnost připojit studenti dalších univerzit, později se k síti přidaly i velké obchodní společnosti a od 11.srpna roku 2006 se Facebook.com otevřel všem zájemcům starším 13 let z celého světa. Obliba této sociální sítě stále rostla a Facebok se stal jednou z nejdůležitějších internetových stránek na světě. I podoba Facebooku se během let postupně měnila a s přibývajícím počtem nových uživatelů přibývaly také nové funkce a měnila se grafická podoba stránek. Co se ale nezměnilo, je typická modrá barva, která na Facebook.com zůstává dodnes jako dominantní. Pokud však chceme, můžeme si prostředí Facebooku snadno upravit do jiné barvy pomocí doplňků pro náš internetový prohlížeč. V roce 2010 byl na téma Facebook natočený i film s názvem The Social Network. Film vypráví o začátcích této sociální sítě a promítal se i na plátnech českých kin. Film byl velmi úspěšný a získal v USA řadu prestižních ocenění, mj. Zlatý glóbus a několik Oscarů.

Zakladatel sítě Facebook.com

Mark Elliot Zuckerberg, který založil největší sociální síť na světě Facebook.com, se díky tomu stal jedním z nejbohatších lidí na této planetě. Zuckerberg se narodil 14. května 1984 ve městě White Plains ve státě New York. Studoval na prestižní Harvardově univerzitě a Facebook založil právě během svých studií na této slavné škole. V roce 2010 byl vyhlášen Osobností roku v anketě časopisu Time.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!